Miejscowości

Kołobrzeg
Kołobrzeg 

Kołobrzeg to miasto położone po obu stronach rzeki Parsęty, znajdującej ujście w słonych falach Bałtyku. Miasto o ponad tysiącletniej historii, miasto, które jest najbardziej malowniczym z zakątków Pomorza Zachodniego, miasto, które zaskakuje i które wciąż możemy odkrywać na nowo. Miasto z pomysłem, duszą i klimatem….

Kołobrzeg na przełomie swojej historii ulegał wielokrotnym zniszczeniom, mimo to zachowało się wiele ciekawych i unikatowych zabytków. Najważniejsze z nich to ratusz, bazylika konkatedralna, kamienica średniowieczna, w której mieści się obecnie Muzeum Oręża Polskiego, Baszta Prochowa, Akademia Rycerska, Reduta Morast.

Niegdysiejsza osada znana z pozyskiwania soli z wody morskiej, już od ponad 200 lat znana jest jako uzdrowisko. Nadmorski klimat posiada nieocenione właściwości lecznicze, a piękna 11-kilometrowa, czysta, piaszczysta plaża wraz z morskim kąpieliskiem jest idealnym miejscem na odpoczynek i relaks. Kołobrzeg to również liczne ośrodki uzdrowiskowe oraz najnowocześniejsze centra SPA & WELLNESS, które nie tylko leczą, ale stawiają na nogi ciało oraz…duszę.

Wszystkie zabiegi zdrowotne i upiększające służą jednemu - abyśmy wytrzymali tempo w mieście, które tętni życiem. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji przygotowywanych przez cały rok - bo tu sezon trwa 12 miesięcy. Do najbardziej znanych należą Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Interfolk”, Jarmark Solny, Suspens Film Festival czy „Sunrise”. Jednak nie samą sztuką i zabawą człowiek żyje i o tym wiedzą restauratorzy - kawiarenki, restauracje, knajpki - jest w czym wybierać…

Warto zajrzeć do Galerii Sztuki Współczesnej, muzeów, bazyliki na koncert organowy, amfiteatru, muszli koncertowej…. Dla wielbicieli sportu są kręgielnie, korty tenisowe, baseny z atrakcjami wodnymi, hala łucznicza, euroboisko, lodowisko i klub bilardowy. Miasto jest też mekką dla wędkarzy, niezależnie od pory roku można wybrać się w rejs po wieeelką rybę.

Od lat miasto cieszy się dużą popularnością wśród niemieckich i skandynawskich turystów, jest w dużej mierze zasługą władz, które od lat współpracują z miastami partnerskimi Berlinem-Pankow czy Landskroną.

Kołobrzeg stawia także na rozwój, na inwestycje. Ciągle pojawiają się nowe pomysły, aby z „dobrze” zrobić „lepiej”. Tworzone są nowe ścieżki rowerowe, odbudowywane brzegi morskie, podwyższany jest standard usług turystycznych.

Miasto od lat nazywane jest Perłą Bałtyku - nie bez przyczyny...

 

Kołobrzeg

Kołobrzeg
1 z 4
Kołobrzeg
Kołobrzeg
2 z 4
Kołobrzeg
Kołobrzeg
3 z 4
Kołobrzeg
Kołobrzeg
4 z 4
Kołobrzeg
KołobrzegKołobrzeg
+2

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
dariusz_andruszkiewicz

Rewelacyjna plaża: http://www.plazujemy.pl/plaza,plaza-centralna-w-kolobrzegu-nad-morzem-baltyckim,887

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Świnoujście
   Następny artykuł:

   Świnoujście

   tvnpix