Miejscowości

Łeba
Łeba 

Łeba Miastem Czterech Żywiołów!

Łeba położona jest w północnej części powiatu lęborskiego pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do Bałtyku w otulinie lasów Słowińskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Mierzei Sarbskiej. Łeba w roku 1357 otrzymała prawa miejskie. Pomimo że była niedużym miastem, prowadziła rozległy handel z miastami hanzeatyckimi.

Rozwój komunikacji kolejowej i drogowej zapoczątkował turystyczne dzieje miasta. Ze względu na swoje krajobrazowe i przyrodnicze walory, Łeba stała się wówczas ulubionym miejscem wypoczynku niemieckich gwiazd i artystów. Intensywny rozkwit miejscowości pod względem turystycznym przyniosły dopiero lata powojenne. Począwszy od kwietnia 1975 roku aż po dzień dzisiejszy, Łeba jest chętnie odwiedzanym kurortem letniskowym, a także ważnym ośrodkiem rybackim.

Latem Łeba zamienia się w wielkomiejski kurort. Tętnią w niej życiem do rana kafejki, sklepy, stragany i dyskoteki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a przyjazna atmosfera i gościnność mieszkańców pozwolą w pełni korzystać z uroków tego niezwykłego miejsca.

Łebę umiłowali sobie nie tylko amatorzy aktywnego wypoczynku i nadmorskiego plażowania, ale także gwiazdy sportów wodnych, aktorzy, malarze i pisarze. Bez wątpienia jest to miejsce, które może konkurować z najlepszymi światowymi kurortami. W miesiącach letnich Łeba nigdy nie śpi, odbywa się w niej wielka fiesta, która jest rekompensatą dla strudzonych pracą, czekających na wielką miłość, przygodę oraz nietuzinkowe atrakcje. Tylko tutaj spędzisz czas w przyjaznej, rodzinnej atmosferze przy grillu, ognisku, na spacerach oraz na przepięknej unikalnej plaży.

Rejsy wycieczkowe w morze, rejsy wędkarskie, a także sezonowe rejsy na zachód słońca to tylko niektóre z licznych atrakcji jakimi może poszczycić się Łeba. Co roku organizowane są cykliczne imprezy i wydarzenia z gwiazdami światowego formatu. Koncerty, festiwale i parady na stałe wpisały się w krajobraz letniej Łeby. Bez wątpienia każdy kto zawita w nasze progi nie będzie się nudził.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Władysławowo
Następny artykuł:

Władysławowo

tvnpix