Miejscowości

Darłowo
Darłowo 

Darłowo to 13-tysięczne nadmorskie miasto leżące w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Położone jest nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Miasto o ponad 700-letniej tradycji może pochwalić się nie tylko średniowiecznym rodowodem, ale również zaszczytnym mianem miasta królewskiego. To z uwagi na fakt, że to właśnie w Darłowie w roku 1382 urodził się Eryk I Pomorski - król Danii, Szwecji i Norwegii zjednoczonych Unią Kalmarską. 200 lat temu, po wschodniej stronie portu powstaje jedno z najstarszych kąpielisk morskich - Darłówko.

DarłowoDarłowo

Nadmorski kurort to dziś prężnie rozwijający się port morski, z nowoczesną mariną, dziesiątkami statków i łodzi wędkarskich a także jedynym w Polsce parkiem wodnym ze słoną bałtycką wodą. Darłowo i kąpielisko Darłówko to miejsce cieszące się uznaniem wśród turystów i wczasowiczów. Ponad 5 km szerokich plaż o miękkim, delikatnym i czystym piasku są miejscem idealnym do wypoczywania nie tylko latem, ale każdego dnia roku.

DarłowoDarłowo

Darłowo to nie tylko turystyka i rybactwo, ale też port handlowy, który przez najbliższe lata będzie rozbudowywany przy udziale funduszy unijnych. Dzisiaj Darłówko - nadmorska dzielnica Darłowa - szczycąca się unikalnym mikroklimatem z dużą zawartością leczniczego jodu, szerokimi piaszczystymi plażami oraz urokliwym portem rybacko - turystycznym. Port w Darłówku jest to teraz najpopularniejszy w Polsce całoroczny port wędkarski. Latem na turystów oczekują także stylizowane na historyczne statki wycieczkowe. W miesiącach wakacyjnych dostępne jest połączenie promowe z duńską wyspą Bornholm. Darłowo i Darłówko ma bogatą bazę noclegową (ponad 12 tys. miejsc noclegowych).

DarłowoDarłowo

Turysta ma do dyspozycji m.in. luksusowe całoroczne hotele SPA&Wellness, a także ogólnodostępny aquapark, gdzie baseny wypełnia morska woda. Mniej wymagający mogą skorzystać z dziesiątków innych hotelików, ośrodków wczasowych, pensjonatów i domów gościnnych.

DarłowoDarłowo

Miasto wielokrotnie oceniane jest jako jeden z najlepszych nadmorskich kurortów, m.in. w rankingach tygodnika Polityka, radia RMF FM i portalu onet.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix