Miejscowości

Ustka
Ustka 

Ustka to miasto portowe, a zarazem uzdrowisko położone w północnej Polsce,
u ujścia rzeki Słupi do morza. Ustka przyciąga kuracjuszy i turystów z całego kraju, gdyż poza walorami zdrowotnymi może poszczycić się pięknymi widokami oraz bogactwem atrakcji, zachowując przy tym urok i klimat  nadmorskiego miasteczka.

Miasto posiada zasoby zdrojowe takie jak wody mineralne i pokłady leczniczej borowiny. Kurort słynie z wyjątkowo czystego powietrza nasyconego jodem. Rosnące tu sosny wytwarzają olejki eteryczne, które również sprzyjają regeneracji sił.

Oferowane w Ustce zabiegi lecznicze to m.in. balneoterapia, hydroterapia, termoterapia, światłoterapia, elektroterapia, masaże lecznicze, inhalacje, kinezyterapia, laseroterapia, magnetoterapia, kinesiotaping, terapia indywidualna metodą Neurac. Leczone są tu choroby  układu nerwowego i oddechowego, reumatologiczne, kardiologiczne, ortopedyczno-urazowe
i nadciśnienie.

Zabiegi dla kobiet w ciąży i młodych matek, pielęgnacja mężczyzn oraz wyjątkowe SPA dla dzieci to tylko część oferty usteckich ośrodków.

Ustka i jej okolice to idealne miejsce do pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych, spływów kajakowych oraz spacerów z kijkami. Raj znajdą tu również miłośnicy sportów wodnych.

Biegi leśno-plażowe, półmaratony i regaty żeglarskie to regularne wydarzenia, w których można uczestniczyć podczas pobytu w uzdrowisku.

 

UstkaUstka

Warto odwiedzić Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Chleba oraz Muzeum Minerałów. Jedną z atrakcji są poniemieckie Bunkry Bluchera, w których stworzono „park spotkań z historią”.
Na uwagę zasługują również: latarnia morska, jedyne w swoim rodzaju wille i domy rybaków, zadbane parki i szeroka promenada, z której rozciąga się wspaniały widok na morze.

Ustka to także miejsce, w którym rozkwita kultura. Festiwal Wiatru, Dożynki Rybne, Dni Morza czy Mistrzostwa Polski w wypłukiwaniu bursztynu to tylko niektóre z propozycji jakie oferuje kurort.

 

UstkaUstka

Ustka jest z całą pewnością na fali popularności. Przypomina symboliczną syrenkę, która znajduje się w herbie. Kusi pięknem i wzywa do siebie każdego, kto choć raz trafił do tego niezwykłego kurortu.

 

UstkaUstka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kołobrzeg
Następny artykuł:

Kołobrzeg

tvnpix